Artırma Yok Eksiltme Yok Başla Bitir Bebek PatiğiBugünkü başla bitir bebek patiği modeli hiç örgü bilmeyenler bile kolayca yapabilecek. Patik modelleri burun kısmında eksiltme veya artırmayla yapılır. Paylaştığım modelde hiçbir artırma ve eksiltme yapılmıyor. 

Sadece patiğin lastik bölümünden başlanıp önce lastik sonra selanik örgü ile örülüyor. Selanik örgünün esnekliğini kullanarak patiğin burun kısmını oluşturuyoruz. Selanik örgü çok esneyen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden vereceğim sayılar 1-1,5 yaşa çok rahat olacaktır. Hatta 2 yaşa kadar olabilir.

Kullandığım ipim alize hapr baby, 3 numara şiş ile ördüm. Aynı sayıları 3,5 numara şişle yaparsanız 2-2,5 yaşa kadar olacaktır. 38 ilmekle örgüye başladım. Bir ters bir düz şeklinde öreceğiz. Hem arka tarafta hemde ön tarafta bütün ilmekleri bir ters bir düz şeklinde 17 sıra oluncaya kadar örün. Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp ters ilmeği aynen örün. Düz ilmeğe gelince bir alt sırasına girerek örün. Ters ilmeği aynen olduğu gibi örüp düz ilmeğin bir alt sırasına girerek örün ve sırayı tamamlayın.

Örgünün hem ön yüzünde hemde arka yüzünde düz ilmekleri bir alt sırasına girip örün. Ters ilmekleri aynen örün ve bu şekilde 18 sıraya tamamlayın. Sonra ilmekleri bir defada kesip bitirin.

Örgünün ön yüzü iç tarafa gelecek şekilde ikiye katlayın. Lastik bölümünden başlayıp alt taban bölümüne kadar dikerek bitirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.