Arpa Taneleri Örgü Modeli İle En Güzel Örgüleri Yapın!Arpa tanelerine benzeyen görünümü ile kullandığınız her örgüde çok şık duracaktır. Bebek örgülerinde çıtı pıtı örgüler gayet güzel oluyor. 7 ilmek ve katları hesaplanıp 5 tane ilmek ilave edilmelidir. 

Başlangıç için bir düz bir ters olmak üzere 2 tane kenar ilmeği kullandım. Bu 2 kenar ilmeğini örüp ipi arkaya alın ve bir tane ilmeği örmeden atlayın. 2 tane ters ilmek örüp bir tane ilmeği örmeden atlayın. Bir ters ilmek örüp bir tane örmeden atlayın ve bir ters ilmek örerek modeli böyle kurmaya devam edin. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince başlangıçtaki 4 ilmeği olduğu gibi örün. Sonraki 2 ilmeği ters örer gibi toplayıp ipi bir kez dolayın ve aynı ilmekleri bir kez daha ters olarak örün. Dördüncü ilmeği örerken topladığınız iki ilmeğin birincisini örerek tamamlayın. 

Hemen sonraki iki ilmeğe aynı işlemi yapın. Ön sıraya geçince kenar ilmeklerini örüp düz ilmeği örmeden atlayın. 2 ters ilmek örüp kalan 3 ilmeği düz örer gibi kesin. 1 ters ilmek örüp kalan 3 ilmeği düz örer gibi kesin. Arka tarafta tomurcuk olan ilmekleri örmeden atlayın diğer ilmekleri olduğu gibi örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

Bunlarda İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir