Arka Ense ve Yaka Kesimleriyle Gönül Ağacı Anne Yelek ModeliTüm detaylarını yazının içinde bulabileceğiniz gönül ağacı yelek modeli ile karşınızdayım. Yelek modellerinde en çok sorulan soruların başında yaka ve arka ense kesimi nasıl yapılıyor? Şeklindeki sorular geliyor. Klasik yelek modellerinden bir tanesini sizlerin beğenisine sunuyorum.

Anne yelekleri için model arıyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. Standart bedene göre yapılmıştır. İnce angora ip ile örüldüğü içim oldukça zarif görünüyor. 2.5 numara veya 3 numara şiş kullanabilirsiniz. Yelek modelinin ince ve zarif olmasını istiyorsanız kalın şiş kullanmayın.

Yelek modelinin ön parçaları için 4 model uygulayabilirsiniz. Yaka kesimi için bir model eksiltin. Koltuk kesimi içinde aynı şekilde bir model kesilecek. Arka parça için 8 model kullanabilirsiniz.

Eğer çeyiz için yelek yapmayı düşünüyorsanız lastiklerinde bağlamalı lastik kullanmanızı öneririm. Ayrıca ön ve kol lastiklerini biraz kalın kullanın. Böylece yelek modeliniz daha güzel ve modern görünecektir.Sponsorlu Bağlantılar


Yelek yapımında yeleği en şık gösteren bir diğer detay ise koltuk kesimidir. Koltuk kesimini yaparken lastik kısmının esnemeden örülmesi gerekir. Kesme işlemine başlarken ilmekleri çifterli olarak kesin. Ayrıca çok merak edilen arka ense kesimini de bulabileceğiniz bir model olmuş. Gönül hanımın 3 ayrı videoda tüm detaylarını verdiği bu şık anne yeleğini yapmayı düşünenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.