Arası Haroşalı Sade Örgü ModeliHangi tarafını kullanacağıma karar veremediğim arası haroşalı model yapımına geçiyorum. Yeni ve iki tarafı birbirinden güzel bu model için orta kalınlıkta ip kullandım. Biraz kalın dokulu bir örgü oldu. Kışlık tüm örgülerde kullanabilirsiniz. 2 ve katları ile yapabilirsiniz.

Modelin yapımı 4 sıradan oluşmaktadır. Kıvrılmadığı için ilmekleri şişe takıp hemen örmeye başladım. İlk olarak arka tarafta ilmekleri düz olarak örün. Örgüyü çevirip ön tarafa geçince ilmekleri tekrar düze çevirerek örün. Böylece bir sıra haroşa yapmış olacaksınız.

Sonraki sırada kenar ilmeğini alıp diğer ilmeği ön taraftan girerek düz örün. İpi ön tarafa alıp aynı ilmeği bir kezde ters olarak örün. Bu sırada ilmek sayısı iki katına çıkacak. İlmekleri önce düz örüp sonra aynı ilmekleri bir kezde ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp ipi arkaya alın. Bir ilmek örmeden atlatıp ikinci ilmeği ters örün. Örmeden atlanan ilmeği ters ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Bu sırada ikişerli görünen ilmeklerin ilkini örmeden atlatıp ikincisini ters örün.

İlk ilmeği ters ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Bu sırada sayıları eski haline getirmiş olacağız. Örgüyü çevirince ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlamalısınız. Önce iki sıra düz örün. Sonra ilmekleri önce düz sonra ters olarak iki defa örün.

Ön tarafta bu ilmeklerin ilkini örmeden atlatıp ikincisini ters örün. Örmeden atlanan ilmeği diğer ilmeğin üzerinden atlatıp bırakarak örgüye devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.