Ara Modeli Kullandığım Ajurlu Yelek ModeliBugün çok bilinen bir ajurlu yelek modelini arasında farklı bir model kullanarak çok şık bir model hazırladım. Bu modeli hem bebek hem bayan örgülerinde kullanabilirsiniz. Model hareketli olduğu için bir ters bir düz lastik kullanmayı tercih ettim. İzleyicilerim yelek olarak örülmüş halini merak ettiği için yelek modeli olarak küçük bir parça ördüm. Bu parça model ile yelek örünce nasıl görüneceği hakkında sizlere fikir verecektir.

Yelek modeli 11 ilmeğin katlarından oluşmaktadır. İlk olarak örgünün ön sırasında sıra boyunca tüm ilmekleri düz olarak örün. Sonra örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Bu işlemi her model öncesinde hazırlamanız gerekiyor. Tekrar ön sıraya geçince 3 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayın. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp devamındaki 2 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. 3 ilmek düz örün. Bu şekilde sıra boyunca devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince bu defa 2 ilmek düz örün. Sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayın. Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp sonraki 2 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. 2 ilmek düz örüp sonraki modeli uygulayarak devam edin. İlmekleri arka sırada ters olarak örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğinden sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayarak örün. Bir ilmek artırıp 5 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp sonraki 2 ilmeği beraber toplayarak örün.

Bu şekilde 3 sıra ajuru tamamladıktan sonra örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince tüm ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasına geçince ara modeli uygulayacağız. Kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki 2 ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartıp ara boşluğuna girdiğimiz iki ilmeği ters olarak örün. İki ilmeğin arasından çıkardığımız yeni ilmeği ördüğümüz iki ters ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Örgünün arka sırasında bu şekilde ara modelini tekrarlamalıyız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.