Anneler Gününe Özel Tığ İşi Bayan Örgü ModeliAlize süperlana klasik ipin nasıl örüldüğünü merak edenler için bugün anneler gününe özel tığ örgü modeli ile karşınızdayım. Kiremit renginde olan ipi 6 numaralı tıp ile ördüm. Her model için 10 zincir çekerek başlıyoruz. 

Zincir bitince bir zincir daha çekip sıkı iğne yapın. 3 zincir çekip beşinci zincire batın ve buraya üçlü tırabzan yapın. Aralarına bir zincir çekip aynı yere 4 tane tırabzan yapın. Tekrar 3 zincir çekip beşinci zincire batarak sabitleyin.

3 zincir çekip beşinci zincire batarak aynı şekilde aralarına birer zincir çekerek 4 tırabzan yapın. 3 zincir çekip tamamlayın. Örgünün sonunda aynı şekilde bitireceğiz. İkinci sıraya geçerken 6 zincir çekip geri döneceğiz.Sponsorlu Bağlantılar


Tırabzanların arasına ilk deliğe batıp buraya iki defada çekilen tırabzan yapın ve son ilmeği kapatmayın. İpi dolayıp aynı yere bir tırabzan daha yapın. Bu şekilde 3 tırabzan yapın kalan 4 ilmeği bir defada kapatıp 4 zincir çekin ve aynı yere batıp yaprağı kapatın. 

Diğer deliğe batıp 4 zincir çekin ve aynı şekilde son ilmeklerini kapatmadan 3 tırabzan yapın. Kalan ilmekleri bir defada kapatıp 4 zincir çekin ve dibine batın. Diğer deliğe atlatıp 4 zincir çekin ve 3 tane tırabzan yapın. Son ilmeklerini kapatıp 2 zincir çekin ve diğer tırabzanların ilk deliğine geçin. 

Bu şekilde sırayı tamamlayın. Sonraki sıraya geçince 3 zincir çekip ortada kalan yaprağın tepesine batın ve buraya tırabzan yapın. Aralara birer zincir çekip yan yana 4 tırabzan yapın. 3 zincir çekip iki çiçeğin arasındaki boşluğa batın ve buraya sıkı iğne yapar gibi örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir