Anlatacağım Modelden Daha Kolayı Yok!Çok kolay olduğu için ben yenisini anlatana kadar bu modelden daha kolayı yok diyebilirim… Tek sıradan meydana gelen modelin çok kolay olduğunu söyleyebilirim. Gelen istekler doğrultusunda zor olan modellere de yer veriyorum ama genel olarak herkese hitap eden hiç görülmeyen kolay modelleri anlatmaya çalışıyorum.

Anlatacağım model çiftli ilmeklerle yapılmaktadır. Bebek örgüleri gibi sıkça kullanılan yerlerde tercih edeceğiniz modeller arasında yer alıyor. Modele başlarken ilk olarak ön yüzde düz arka yüzde ters olarak öreceğiz. Model sadece ön yüzde kuruluyor.Sponsorlu Bağlantılar


Kenar ilmeğini alıp sonraki ikinci ilmeğin arasına girerek bir ilmek çıkartın. Sonra bir kez ipi şişe dolayıp aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. Böylece 3 tane ilmek elde etmiş olacağız. Sonra arasına girdiğimiz iki ilmeği yanındaki iki ilmekle beraber düz örer gibi keseceğiz. Sonra ilk iki ilmeği kalan iki ilmeğin üzerinden atlatıp serbest bırakacağız.

Sonra tekrar ikinci ilmeğin arasına girip yeni bir ilmek çekip bir defa ipi dolayın ve bir kez daha aynı yerden ilmek çekin. Sonra arasına girilen iki ilmeği yanındaki iki ilmekle beraber düz örer gibi kesin. Böylece artan ilmekleri keserek modele şeklini vermiş oluyoruz.

Arka yüzden bütün ilmekleri ters örüp ön yüzde düz arka yüzde ters örerek iki sıra ara verin. Tek sırada kurulup kolayca örüldüğü için örgüye yeni başlayanların kalbini kazanacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.