Angora İple Yapılmış Yelek ve Etol Şal ModelleriÇeyizlik yelek ve etol şal modelleri olarak kullanılan angora iple hazırlanmış örgü modellerini tek sayfada topladım. Angora iple yapılan örgüler çeyizlere daha uygun oluyor.

Sizlere angora iple hazırladığım modelleri anlatacağım. Bu modeller yelek ve etol şal yapımına uygundur. 3 model şiş ile yapılırken tığ örgü sevenler içinde bir adet tığ örgü modelinin yapımını anlatacağım.

İlk örgü modeli benim favori modellerim arasında yer alıyor. Şıklığı ve zarafeti ile beğenileri kazanan bir model oldu. Bu model aynı zamanda bebek örgüleri içinde çok hoş olacaktır.

Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. Model 6 ilmekle yapılırken aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım. Bir dolayıp iki ilmeği birlikte kesin sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayıp bir ilmek artırın. Aralarda iki ilmek ters örülecek.

Örgünün arka yüzünde iki kenarda bulunan artırdığımız ilmekleri ters örerken aradaki iki ilmeğin yerini çevirerek ters örüyoruz. Bu şekilde modeli tekrarlıyoruz.

İkinci  örgü modeli tığ ile yapılan çok şık bir model. Bu model için önce zincir çekerek ayarlayın. Bir sıra sıkı iğne yapın. Sonraki sırada 5 ilmek uzatarak örün. Toplanan bu ilmeklerin içinden girerek 5 defa örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki sırada modeli kaydırarak devam ettiriyoruz. Türkan şorayın kirpikleri modelinin tığ versiyonu olarak bu modeli kullanabilirsiniz. Bu modeli çok kalın iple yapmanızı tavsiye ederim.

Üçüncü örgü modeli lila renkli angora iple yaptığım bir örnek. Bu örnek önce artırıp sonra kesilen ilmeklerle oluşuyor. Modelin diğer yarısında önce iki ilmeği kesip sonra artırma yapacaksınız.

Model 4 ilmekle yapılıyor. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım. Bu modelde ajurlu ara model kullanabilirsiniz. Bu örnek çok amaçlı olarak her türlü örgüye uygun olacaktır.

Son örgü modeli sade ve kibar görünümü ile zarif model isteyenlerin favorisi olacak. Model çok sade olduğu için yıldız modeli veya bağlamalı lastik kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir