Angora İple Ajurlu Kolay Yetişkin Yelek ModeliYaklaşan kış aylarına uygun sıcacık ve yumuşacık kışlık yetişkin yelek modeli hazırladım. Yelek modelinin çeyiz için nasıl görüneceğini sizlere göstermek için angora ip ve 3 numara şiş kullandım.

Standart beden olan 38 bedene uygun büyüklükte olacak şekilde yelek modelini hazırladım. Yelek modelinin lastik kısımlarında bağlamalı lastiğe benzeyen ama daha kolay yapılan bir model kullandım. Aynı kalınlıkta ip ve 3 numara şiş kullanırsanız aynı büyüklükte bir yelek modeli elde edersiniz.

Daha kalın bir ip ve şiş ile hazırlayacağınız yelek modeli daha büyük ölçülerde olacaktır. Yelek modelinin ön parçalarını 79 ilmekle arka parçasını ise 135 ilmekle başlayabilirsiniz. Model 10 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. En son 5 tane ilmek ilave etmelisiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka tarafı bitene kadar ters olarak örülüyor. Örgünün ön sırasında ilk 5 ilmeği düz olarak örün. Sonra tersten girerek iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonra bir ilmek dolayarak artırın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek dolayarak artırın ve sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın.

Tekrar iki modelin arasında 5 ilmek düz örerek ikinci modeli tekrarlayın. Örgünün diğer ön sırasında bu defa ilk 4 ilmeği düz örün. Sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayın. Önce bir ilmek eksiltip sonrasında bir ilmek artırın. Modelin tam ortasındaki ilmeği düz örün. Sonra önce bir ilmek artırıp sonra bir ilmek eksiltin.

Örgünün diğer ön sırasında bu defa ilk 4 ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayın. Sonra bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek eksiltin. Sonraki sırada ilk başlangıçtaki işlemleri yapın. Bundan sonra model tamamlanmış olacak. Sonraki sırada iki modelin arasındaki boşluğa yeni modeli kurun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir