Analı Kızlı Yelek ve Bebek Örgü ModeliBayan yelek modeli olarak kullanılan bir ajurlu örgü modeli göstereceğim. Ajurlu bir örgü modeli olduğu için tüm bayan örgülerinde ve bebek örgülerinde kullanabilirsiniz.

Model 10 ilmek ve katları ile yapılıyor. Modeli çalışırken önce bağlamalı lastiğe benzeyen bir örgü modeli kullandım. Modele ön sırada başlanıyor. Kenar ilmeğinden sonra bir ilmek artırıp iki ilmeği birlikte kesin. 2 ilmek ters örüp bir ilmek düz olarak örün. 22 ilmek ters örüp sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte kesin.

Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Bu şekilde sıra boyunca örmeye devam edin. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen örerek sırayı tamamlayın. Örgünün ön tarafında kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği birlikte toplayın. 1 ilmek ters örüp bir ilmek düz örün. Bir ilmek ters örüp sonraki iki ilmeği kesin.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örerek devam edin. Örgünün sonraki ön sırasında 4 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği beraber kesip bir ilmek düz örün. Sonraki iki ilmeği beraber kesip bir ilmek artırın. Son sırada kalan 3 ilmeği keserek modeli bitirin. Bundan sonra modeli kaydırıp aynı şekilde devam edin.

Klasik yelek modeli olarak kullanılan bir örgü modeli. Modelde ilmek eksiltilirken yanda sonraki model için ilmek artırılıyor. Örgünün iki kenarında model yarım olarak devam ettiriliyor. Hoş bir yelek modeli oldu umarım beğenirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.