Ana Yüreği Bayan Örgü ModeliSizlere çok beğendiğim bir modeli anlatmaya karar verdim. Modelin adına ana yüreği örgü modeli ismini verdim. Model 6 ilmekle yapılıyor. Aralarına 3 ilmek ters koydum. Ara model koyarak da çalıştım. Ama ara model koymayı düşünüyorsanız Ters ilmek sayısını fazla koymalısınız. 

Modeli koyarken 3 ilmek ters 6 ilmek düz 3 ilmek ters 6 ilmek düz şeklinde örmelisiniz. Arka tarafta ilmekler aynen örülecek. Tekrar ön yüze geçince ters ilmekleri aynen örüp düz ilmekleri ilk 3 tanesini örüp bir artırın ve kalan 3 ilmeği düz örün. Böylece 6 tane olan düz ilmeklerin ortasında artırma yapılacak.

Bir sonraki sırada ise ortada yapılan artırmanın her iki kenarında birer ilmek daha artırılacak. V şeklinde yapılan artırmalar 6 sıra olunca model konulacak. Ön yüzde ters ilmekler örülüp düz ilmeklere gelince ilk 3 tanesi örülecek. Sponsorlu Bağlantılar


Artırma yapılan ilmeklere gelince önce artırma yapılan deliğe batılıp bir ilmek çıkartılacak. Sonra üzerindeki ilmek örülmeden atlatılacak. Sırasıyla bütün deliklerde ilmek çıkartılıp üzerindeki ilmek ise örülmeden atlanacak. 

Artırılan son ilmeğe gelince bu ilmek örülecek. Sonra örülen bu ilmeğin başında kalan deliklerde çıkarttığımız ilmekleri üzerinden geçirip atlatacağız. Böylece artan ilmekler bir taneye düşürülüyor. 

Kalan 3 ilmek düz örülerek devam ediliyor. Arka tarafta ilmekler aynen örülürken modelin olduğu yerdeki ters ilmekler 3 tane örülüp sonraki iki ilmek birlikte kesilip kalan 2 ilmek ters örülüp bitirilecek.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.