Altın Zincirler İle İster Ana Model İster Ara Model YapınHem ara model olarak hemde ana model olarak çalışabileceğiniz altın zincirler adını verdiğim yazlık bir model çalıştım. Balık sırtı olarak bilinen modeli gelen istek üzerine yazlık bir model şeklinde ördüm.

Bu model bayan yeleklerinde ara model olarak kullanılıyor. Ben modelin arasına ajurlu bir ara model koydum. Modelin kendi 5 ilmekle yapılıyor. Aradaki ajurlu model ise 2 ilmekle yapılıyor. 

İstenirse lastik yapılmadan kullanılabilen bu model için ilmekleri hazırlayın. İlk olarak bir tane kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki iki ilmeği düz olarak ördüm. Sonraki üç ilmeği birlikte keser gibi örüp bir ilmek doladım ve aynı üç ilmeği bir kez daha düz örerek topladım.Sponsorlu Bağlantılar


İpi arka tarafa doğru olacak şekilde bir kez dolayıp iki ilmeği ters örerek kestim. İki ilmek düz örüp sonraki üç ilmeği birlikte düz örerek topladım ve bu ilmekleri şişten çıkartmadan ipi bir kez dolayıp bir kez daha ilmekleri düz ördüm.

Ajurlu model için ipi arka tarafa doğru bir kez dolayıp iki ilmeği ters örerek kesin. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmek ters örün. Sonraki üç ilmeği birlikte ters örer gibi toplayıp bir ilmek şişe dolayın ve aynı ilmekleri bir daha ters olarak örün. 

İpi arkaya doğru bir kez dolayıp iki ilmeği ters örerek toplayın. Ara model hem ön yüzde hemde arka yüzde aynı şekilde örülecek.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir