Alize İple Çeyizlik Gelin Yeleği Modelleri ve Yapımıalize iple çeyizlik gelin kız yeleği yapımı (14Sevgili hanımlar alize iple yapabileceğiniz çeyizlik gelin kız yeleği yapımını yayınlıyorum. Yelek 38 beden için uygun büyüklüktedir. Ön parça 107 ilmek arka parça ise 187 ilmek olarak örülmüştür. Ön parçalar 4 model üzerine arka parça ise 8 model üzerine ayarlanmış.
alize iple çeyizlik gelin kız yeleği yapımı (8)Ana model 11 ilmek ara model ise 9 ilmektir. Lastik yerine 3 ilmeğin içinden yeni bir 3 ilmek çıkartılarak örülen model örülmektedir. Lastik kısmı 3 düz bir ters olarak bir sıra örülecek. Arka yüzde ilmekler aynen örülecek. Ön yüzde ise üç ilmeği birlikte örüp bir dola aynı üç ilmeği bir kere daha ör şeklinde üç ilmekten yeni bir üç ilmek çıkartmış olacağız. Arka yüzde ilmekler aynen örülecek. İki sıra daha ilmekler aynen örülüp model tekrarlanacak. Lastik kısmı bu şekilde tamamlanacak.

Üst kısmı ise üç ilmeği birlikte ör bir dola aynı üç ilmeği bir kere da ör arada bir ilmek ters koy ve aynı şekilde üç ilmeği birlikte ör bir dola aynı ilmekleri şişten çıkarmadan bir kere da ör.Sonra bir tane ters ilmek örüp ana modele geçiyoruz. 3 ilmek düz ör dördüncü ve beşinci ilmeği çevirerek birlikte kes bir dola bir düz ör ve iki ilmeği birlikte kes 3 ilmek düz ör ve bir ters ilmek ör. Bundan sonrası aynı şekilde devam edecek. Sonraki sırada iki ilmek düz örüp iki ilmeği çevirerek kes bir dola üç ilmek düz ör bir dola bir kes şeklinde örülecek.

Sonraki sırada ise bir ilmek düz ör iki ilmeği çevirerek kes bir dola 5 düz ör bir dola iki ilmeği birlikte kes ve bir düz şeklinde örülecek. Yeleğin üst kısmında ise ara model olarak lastik devam etmektedir. Hem lastik hemde ara model aynı olunca ortaya oldukça güzel bir sonuç çıkmaktadır. bu model alize angora gold ile 3 numara şişle örülmüştür. 2 tane ip gitmiştir. Kalın iple ve kalın şişle bu kadar zarif bir görüntü elde edemezsiniz. alize iple çeyizlik gelin kız yeleği yapımı (3)Haroşalı minik kalpler modeli bebek yeleği ve bayan örgüleri için çıtır bir modeldir. Ters kalpler modeli bayan yeleklerinde sıkça kullanılan zarif ve tam çeyizlik bir modeldir.Sponsorlu Bağlantılar


alize iple çeyizlik gelin kız yeleği yapımı (10)alize iple çeyizlik gelin kız yeleği yapımı (12alize iple gelin yeleği yapımı (2)

şerifenin örgü yelek modelleri145


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.