Alize Forever İle Hazırlanan Örgü ModeliÇeşitli markada iplerin örüldüğü zaman nasıl göründüğü hakkında sıkça gelen sorulardan sonra sürekli aynı ip kullanmak yerine değişik iplerle çalışmaya karar verdim. Alize forever de bu iplerden sadece bir tanesi. 

Bu ipi merak edenler için oldukça ince ve simli olduğunu söyleyebilirim. Özellikle tığ örgülerde kullanmamanızı öneririm. Bu ip şiş örgülere daha uygun olacaktır. İp bu kadar ince olunca yazlık ajurlu bir model çalışmaya karar verdim. 

Örgüye arka yüzden bütün ilmekleri ters örerek başlıyoruz. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte düz örer gibi keser gibi örün sonra aynı iki ilmeği bu defa arka taraftan girerek düz örün. Sponsorlu Bağlantılar


Aynı iki ilmeği farklı şekilde iki defa örerek tamamlamış olacağız. Sonraki iki ilmeğe tekrar tersten girip düz örer gibi kesin ve ilmekleri arka taraftan girip bir kez daha örün. Örmesi bu kadar kolay bir model. 

Sadece iki ilmeği önce ön taraftan girip düz örün sonra arka taraftan girip düz örün. Hiç ara vermeden iki ilmeğe modeli uygulayarak devam edin. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafta bir değişiklik yapmadan kenar ilmeğini alın ve iki ilmeği tersten girip düz örün ve sonra normal düz örer gibi bir kez daha örün. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir