Alize Divayla Hazırlanan Yazlık Şiş Örgü ModeliAlize diva ile daha önce tığ örgü modelleri hazırladım. Bu defa bu ipi şiş örgüde nasıl olacağını merak edenler için yazlık bir model yaptım. Çiftli ilmeklerle yapılan bir model. 

Kullandığınız şişin kalınlığı arttıkça ajurların görünümü de daha büyük delikli olacaktır. İlk olarak kenar ilmeğini alıp bir düz bir tersle örmeye başladım. İlk sıra bir düz bir ters şeklinde örülüp bitirilecek. 

Arka tarafta ise kenar ilmeğinden sonraki iki ilmek ters örer gibi birlikte kesilerek örülecek. Hiç ara vermeden her iki ilmek ters şekilde örülüp kesilecek. Sponsorlu Bağlantılar


Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonraki ilmeğin ara boşluğuna girip bir ilmek çıkartın. Sonra arasına girdiğiniz ilmeği düz örün. Sonraki ilmeğin ara boşluğuna girin ve buradan yeni bir ilmek çıkartın. 

Yeni bir ilmek çıkartınca ilmeğin kendini de düz olarak öreceğiz. Sırayı tamamlayıp sonraki sıraya başlayınca ilmekler kendi arasında ikişerli olarak ayrılmaktadır. Bu iki ilmeği düz örerek keseceğiz ve eksilen ilmeğin yerine hemen bir ilmek dolayıp yenisini artıracağız. 

İki ilmeği düz örerek kesin ve bir ilmek artırın. Sonraki sırada ise bu artırılan ilmekleri düz örüp yanındaki ilmekleri ters örerek örgünün ilk başlangıcına geri döneceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.