Alize Divayı Yazlık Tığ Örgülerde DeneyinAlize diva ile yazlık tığ örgü yapmayı düşünebilirsiniz. Hazırladığım model her türlü iple yapılabilir. Önemli olan kullanacağınız mevsimdir. Kış için yapmak isteyenler ince angora iplerle yapabilir. Yazlık ve baharlık olmasını isteyenler ise merserize türü olan alize divayı seçebilirler.

Hem şal hemde yelek için kullanılan bir model. Önce bir sıra zincir çekip 2 zincir ile delik oluşturdum. 2 zincir çekip ipi çift dolayın 2 delik sonrasındaki tırabzana batın ve buraya üç defada çektiğimiz tırabzan yapın.

Tırabzanın son ilmeğini kapatmadan tekrar ipi çift dolayın ve aynı yere batıp bir tane daha üçlü tırabzan yapın ve bu tırabzanın da son ilmeğini kapatmayın. Bu şekilde 3 tırabzan yapınca tığ üzerinde 4 ilmek oluyor. Bu 4 ilmeğin önce üç tanesini birlikte örün sonra kalan iki ilmeği birlikte örüp kapatın. Sponsorlu Bağlantılar


5 zincir çekip aynı yere tekrar bu şekilde bir yaparak yapın. Tekrar 5 zincir çekip üçüncü yaprağı da bitirin. Hiç zincir çekemeden dört delik sayıp bittiği yerdeki tırabzana batın ve çift doladığınız ipi üç defada örün. Son ilmeği kapatmadan 3 tırabzan yapın. 

Aralarına 5 zincir çekip aynı noktaya 3 tane yaprak yapın. Bu şekilde sırayı tamamlayın. İkinci sırada tırabzanların arasındaki deliklere 7 tane sıkı iğne doldurun. İlk deliği sıkı iğne ile doldurup 5 zincir çekin ve ikinci deliğe öyle geçin. Böylece oluşan bu deliğe ikinci modeli kuracağız. 

İkinci deliği de 7 sıkı iğne ile doldurup hiç ara vermeden bir sonraki modelin ilk deliğine girip sıkı iğne doldurun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

Bunlarda İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir