Alize Diva İle Yazlık Tığ Örgü ModeliYazlık bir model olduğu için alize diva ip tercih ettim. Tığ ile yaptığım bu model bebek battaniyesi ve şal için güzel bir seçenek olabilir. Zikzaklı bir görünümü olan model için önce zincir çekip hazırlayalım.

Zinciri 14 ve katları olarak ayarlayın. Sonraki sırayı ikili tırabzan olarak tamamlayın. Tırabzanların üzerine delikler oluşturacağız. İlk olarak 3 zincir çekin üçüncü tırabzana batın. 3 zincir çekip üçüncü tırabzana batın. 3 zincir çekip hemen yanındaki tırabzana batın. Tekrar 3 zincir çekip yanındaki tırabzana batın. Buralara birer tane üçlü tırabzan yapın. 3 zincir çekip üçüncü tırabzana batarak toplamda 5 tane tırabzan oluşturun. Sponsorlu Bağlantılar


Hiç zincir çekemeden 6 tırabzan sayıp batın ve ikinci modele başlayın. Her model 5 tırabzan dan oluşmaktadır. Örgünün bitiminde en son tırabzanın ara boşluğuna batıp buraya bir tane tırabzan yapın ve sırayı bitirin. 

Tekrar tırabzanlı sıraya geçiyoruz. 3 zincir çekip ilk deliğe girin ve buraya 3 tane ikili tırabzan yapın. Ara vermeden yandaki deliğe geçin ve buraya 4 tane tırabzan yapın. Yan deliğe girip 4 tırabzan daha yapın. Son deliğe girip buraya 3 tırabzan yapın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir