Alize Diva İle Yazlık Etol Şal ModeliEtol şal yapabileceğiniz bir model paylaştım. Fikir vermesi için bu modeli alize diva ip ile çalıştım. Ama alize angora gold ile  de bu modeli hazırlayabilirsiniz.

Ajurlu bir model olduğu için şal yapımına uygun olduğunu düşündüm. Ama her türlü mevsimlik bayan örgüsünde bu modeli kullanabilirsiniz. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. Modeli örerken lastik kullanmadım. Modele önce örgünün arka sırasından başlanıyor. Bütün ilmekleri ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmekle kenar ilmeğinin arasındaki boşluktan bir ten ilmek çıkartın. Böylece bir tane ilmek artırmış olacaksınız. Sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Sonra bu ilmeği diğer şişe geri alın. Sonraki ilmeği bu ilmekten atlatıp bırakın. Böylece 2 ilmeği yok etmiş olacaksınız.

Sonra bir kez ipi şişe dolayıp ikinci ilmeği artırın. Sonra tekrar iki ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp iki ilmeği birlikte düz örün. Sonra bu ilmeği diğer şişe alıp sonraki ilmeği üzerinden atlatıp bırakın. Sonra bir tane ilmek artırın. Model arka sırada ters olarak örülüyor. Model sadece ön sırada kuruluyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.