Alize Diva ile Kar Tanesi Dantel Motifi TarifiGörünümünün farklı olması için dantel motifini alize diva ile hazırladım. Dantel ipi ile hazırlanmış resimlerini de alt bölüme ekledim. Benim gibi farklı iplerle evinizin renklerine uygun olarak tasarım yapabilirsiniz. Normal dantel ipi ile oda takımı yapabilirsiniz. 

Motifin 6 kenarı olduğu için motifleri iki kenarına ekleyip ister yuvarlak şekle getirin ister dikdörtgen veya kare olarak yapın. İhtiyacınız olan yere göre önce karar vermelisiniz. İlk olarak 5 zincir çekin ve bir halka oluşturun. 5 zincir çekerek halkanın içine 6 tane delik oluşturun. Zincirin içinden ilmek yürütüp deliğin ortasına ilerleyin. 3 zincir çekip ilk deliğin içine 5 tane ikili tırabzan yapın. 12 zincir çekip sonraki deliğe 5 tırabzan yapın. Motifin bittiği yere gelince 5 zincir çekip ipi 4 defa dolayın. Son tırabzanın üstüne batıp ilmekleri örerek yukarı doğru çıkın. Böylece deliği tamamlamış hemde deliğin ortasına gelmiş olacaksınız. 3 zincir çekip deliğe girin ve buraya 5 tane ikili tırabzan yapın. 5 zincir çekip aynı deliğe 5 tırabzan daha yapın. Aralarda 5 zincir çekip diğer deliğe geçerek aynı şekilde örün. Sırayı bitirince son sırayı örmeye başlıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Deliğe 5 tırabzan yapın 5 zincir çekip ipi dolayın ve alttan ikinci zincire batıp tırabzan yapın. 3 zincir çekip dibine batın. tekrar 5 zincir çekip aynı işlemi tekrarlayarak yaprakları 3 taneye tamamlayın. İlk zincire batıp yaprakları bağlayın. Aynı yere 5 tırabzan daha yapın. 

3 zincir çekip aradaki yere batın. 5 zincir çekip aynı yere pipirik yapın. 3 zincir çekip sonraki deliğe girerek yapraklı bölümü tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.