Alize Angora Gold İle Yapılan Yelek ve Şal ModelleriBugün modellerin tamamı alize angora gold ile yapılmış örneklerden seçildi. Alize angora gold ile yapılan örgüler oldukça zarif ve hoş oluyor. 9 modelin tamamı yelek ve şal yapımı için kullanılabilir. Özellikle çeyizlik örgülerde bu modelleri tercih edebilirsiniz.

İlk örgü modeli tığ ile yapılan yelek modellerinde kullanılabilir. 3 boyutlu görünümü ile çok sık tercih edilen bir tığ işi yelek modeli. İlk sırayı hazırladıktan sonra model her iki tarafta aynı şekilde örülerek devam ediyor.

Bu modeli gösteren diğer bir detay ise aralarda kullandığım delikli bölüm oldu. Aynı zamanda etol şal yapımı içinde bu modeli kullanabilirsiniz. İnce iplerle daha şık duracak bir model.

İkinci örgü modeli tığ ile yapılan bir yelek örgü modeli olacak. Mevsimlik bir yelek modeli olarak kullanabilirsiniz. Modelin yapımı örümcek ile yapılıyor.

Yapılan tekli örümcekleri bir sonraki sırada çekerek uzatıyoruz. Aralarda 3 adet tırabzan kullandım. İstenirse aralara dolgu kullanabilirsiniz. 38 beden yelek için önlerde 6 model arka parçada 12 model kullanabilirsiniz.

Sırayı dantel görünümlü bir örgü modeli alıyor. Hem yelek hem şal yapımına uygun bir örgü modeli. Şiş ile yapılan bu modeli görenler dantel zannediyor. Tabi kullanılan angora ipin rolü dantel görünümünde oldukça fazla.

Modelin yapımında kalın ip tercih ederseniz aynı görünümü elde edemeyebilirsiniz. Kullanacağınız şiş kalınlığı artınca model daha zarif olacaktır.

Yeni yelek modeli krem renkli angora ile yapılmış bir örnek. 3 boyutlu görünümü ile beğeneceğinizi düşündüğüm bir model. Bu modelin yapımında çift katlı ip kullandım. 3,5 numara şiş ile ördüm.

Bu modeli bebek örgüleri içinde kullanabilirsiniz. Tek katlı angora iple yapılabilir. Sade ve kibar bir örnek olduğu için her türlü örgü için kullanılabilir.

Minik desenli örgü modeli modellerimize devam ediyoruz. Çıtır desenli bir örgü modeli olduğu için çok amaçlı olarak her örgüye uygun olacaktır. Bu model aslında ince ip yerine kalın iple çok daha belirgin bir model olacaktır.

Yeni modelimiz için çift katlı ip kullandım. Bu model çift katlı alize ile çok hoş oldu ve oldukça fazla ilgi gördü. Haroşaya benzeyen görünümü ile birçok örgüye uyacaktır.

Örgüye yeni başlayanların bile hiç zorlanmadan yapabileceği bir örgü modeli oldu. Açık renkli iplerle model daha hoş olacaktır. Kullanacağınız şiş kalınlığı artarsa model daha güzel olur.Sponsorlu Bağlantılar


Sırayı zırh örgü modeli alıyor. Bu modelin bir püf noktası var. Kullanılan şişlerin bir tanesi çok ince diğeri çok kalın olmalı. Kalın şiş evde bulunan en kalın şiş olmalı.

Modelin yapımında düz ilmekler çevrilerek örülüyor. Örerken ince ip kullanın. İster alize angora gold ister alize diva ip kullanın. Her ikisi de modele çok yakışıyor.

Sıradaki örgü modeli ince güpür gibi duruyor. Kullanılan şiş kalınlığını artırarak modeli çok daha farklı bir şekle getirebilirsiniz. Özellikle etol şal için kullanılan bu modeli bende sizlerle paylaşmak istedim.

Tek bir örülüş şekli olduğu için modelin her iki tarafı da aynı görünüme sahip. Bu yüzden avantajlı bir örnek. Boyunluk yapımına da uygundur.

Son olarak tığ ile yapılan ve yelek veya şal olabilen bir model var. Dolgulu bir örnek olduğu için soğuk kış günlerine çok uygun olacaktır.

Ayrıca dolgulu bir örnek olduğu için çok kalın iple yapmanızı tavsiye etmem. Kaba ve kalın düşecektir. Modellerin tamamının alt kısımda videolu anlatımını var. Keyifli seyirler dilerim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.