Akideli Şeker Tığ Oya Modelini Görenler İğne Oyası ZannediyorAdı gibi şeker görünümünde tığ oya yapımını sizler için paylaşıyorum. Tığ ile yapılmasına rağmen görenler iğne oyası zannedecek. Tığ oyanın yapımı için firketeye ihtiyacınız olacak.

Oyanın yapımı için önce alt zemini hazırlamalısınız. Çiçekleri çok seyrek uygulamayın. Bu sıklıkta oldukça hoş olmuş. Çimen kısmını yaparken küçükten büyüğe doğru giden 5 tane pipirikli tırabzan yaparak yaprak kısmını oluşturun.

Yaprağın diğer yanına çiçekleri yapacağınız bölümü de aynı anda örmelisiniz. Bu kısmı tamamladıktan sonra çiçekleri yapmak için firketeyi alın. Önce beyaz renkli ipi alın ve firketeye 9 defa sarın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra diğer renkli ipi alın ve 9 defa sarın. Toplamda 18 defa sarılan ipleri tam ortasından iğne ile sabitleyin. Birkaç defa iğne ile ipleri birleştirip tığ ile hazırlanan zemine tutturun.

Bundan sonra çiçeklerin daha güzel görünmesi için 3 tane pipirik yapın. Her çiçeği ayrı bir renk ile yapın. Bu model namaz örtüsü kenarı için çok güzel bir seçenek olacaktır.

Özellikle siyah renkli yazma için rengarenk çiçekler kullanmanızı öneririm. Züleyha hanım bu hoş görünümlü hem iğne ile hem tığ ile yapılan modelin tüm detaylarını anlatmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.