Ajurlu Toplar Çeyizlik Yelek ModeliAjurlu toplar yelek modeli klasik tarzda örnek sevenlerin ilgi gösterdiği bir modeldir. Eskilerden kalma bu yelek modeli fıstıklı şemsiyeler modeli olarak da bilinmektedir.

İnce kalın demeden hemen hemen her kalınlıkta ip ile yapabilirsiniz. Çeyiz için bu model ile yelek yapmak istiyorsanız ince iplerle daha zarif olacaktır.

Yelek modelini büyütmek isteyenler her model 15 ilmekle yapılmaktadır. Aynı şekilde yapmak isteyenler ara modeli 4 ilmek olarak ayarlamalılar.

Yelek modelinin ön parçaları için 4 model 90 ilmekle başlayabilirsiniz. Yelek modelinin arka parçası 140 ilmek 7 örnek şeklinde başlayabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Bedeni büyütmek isterseniz arka parçayı 158 ilmekle başlayabilirsiniz. Verdiğim sayılar 38-40 beden için uygun olacaktır.

Modelin yapımı için tığ kullanabilirsiniz. Fıstıklarını tığ yardımı ile daha kolay yapabilirsiniz. Şemsiye modelinin aralarında ajurlu su yolu modeli kullanılmıştır. 

Kadın yelek modellerinin içinde sıkça kullanılan ve herkesin bildiği bir örnek paylaştım. Hanımlar genelde modeli rahatlıkla uyguladıkları halde sayıları ayarlamakta zorluk çekmektedirler.

Ceyda hanımın anlatımı ile hem sayılarını hem yelek modelinin nasıl yapıldığını kolayca öğrenerek sizlerde yapabilirsiniz.

Yelek modellerinin devamını incelemek isterseniz yelek modelleri linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir