Ajurlu Dalgalar Robalı Bebek Yelek ModeliAjurlu dalgalar robalı bebek yelek modeli anlatımını sizler için paylaştım. Sade ve kolay bir roba modeli tercih edilirken ajurlu bir model ile alt beden tamamlanmış.

Bu roba modelini başka bir model ile birleştirerek farklı bir yelek modeli elde edebilirsiniz. Robalı yelek modelinin bitiş kısmında modelin kendi dalgalı şeklinden yararlanılarak lastik kullanılmamış. Bu şekli ile kız bebeklere uygun bir yelek modeli olmuş.

1 yaşa uygun büyüklükte hazırlanan robalı yelek modeli 100 gramı 350 metrelik bir iple örülmüştür. Yelek modeline yaka kısmından 79 ilmekle başlayın. Lastik kısmında 4 sıra haroşa örerek hazırlayın. Bundan sonra ilk düğme deliğini açın. Yaka düşürme tekniği ile yakayı hazırlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Robalı yelek modelinin ön parçası 15 ilmek arada bir ilmek artırma yeri var. 11 ilmek kol kısmı için kullanın. Arada tekrar artırma yeri için bir ilmek kullanın. Arka parçası 22 ilmekle hazırlanıyor. Artırma yerinde tek ilmek kullanılıyor. Bu ilmeğin başında ve sonunda artırma yapıyoruz.

16 sıra artırma yapılıyor. Bedenin alt bölümünde 7 model kullanılmış. Model bitiminde lastik örülmeden kesilerek yelek bitirilmiş. Bebek örgü kanalı bu hoş modeli örerek anlatımını yapmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir