Ajurlu Burgular Spor Şık Örgü ModeliOldukça şık bir burgu modeli paylaştım. Lastik gerektirmeyen burgu şeklinde yapılan ajurlu bir model hazırladım. Lastiksiz olması nedeni ile avantaj sağlayacaktır.

Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgüye arka sırasından başlıyoruz. İlk iki ilmeği düz olarak örün. Sonraki iki ilmeği ters olarak örün. 2 düz 2 ters şeklinde sıra boyunca örün. Sonra örgünün ön tarafına geçin. İlk iki ilmeği ters olarak örün. 2 tane olan düz ilmeğe gelince ilk ilmeği düz örüp bir ilmek artırın.

Sonraki ilmeği düz olarak örün. İki ilmek ters örün. Düz ilmeklerin arasında bir tane artırma yapacağız. Bu sırada düz ilmeklerin sayısı 2 ilmekten 3 ilmeğe çıkacak. Örgünün arka sırasına geçince ilk iki ilmeği düz olarak örün. Sonraki 3 ilmeğin ilkini ters sonrakini düz ve son ilmeği de ters şeklinde örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Bu şekilde ilmekleri aynen oldukları gibi örerek 5 sırayı tamamlayın. Örgünün altıncı sırasında ön tarafa geçince ilk iki ilmeği ters olarak örün.

Modelin olduğu 3 ilmeğe gelince sondaki ilmeğin örgünün ön tarafına alın. İlk ilmeği düz olarak örüp kalan iki ilmeği düz örerek toplayın. Bu sırada burgu işlemini yapacağız. Aradaki ters ilmekleri örün. Burgu modeli için üçüncü ilmeği örgünün başına alın ve düz olarak örün.

Sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Bu sırada artan ilmek sayısı eski haline gelmiş olacak. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Bundan sonra ilk başlangıçta yapılan işlemleri yaparak örgüye devam edin. Erkek kadın her türlü örgüye uygundur.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir