6 Tığ İşi Havlu Kenarı Modelinden İstediğinizi YapınBugünlerde çeyiz için uygun ağır tığ işi dantel havlu kenarı modellerine yer veriyorum. Çeyize uygun olduğundan yapımı biraz emek isteyen aynı zamanda ilgi çeken modelleri topladım.

Paylaştığım 6 adet dantel havlu kenarı modelini yüksek izlenme oranları nedeni ile herkesin beğeneceğini düşünerek paylaştım.

Aynı anda 6 model paylaşarak size seçenek sundum. Mutlaka beğeneceğiniz bir modele rast geleceğinizi düşünüyorum.

İlk paylaştığım tığ işi dantel havlu kenarı modeli oldukça ağır sıkı iğne ile yapılan ve tam nişan bohçasına uygun bir model. Doğrusu bu modeli herkesin yapabileceğini düşünmüyorum.

Oldukça sabır gerektiren ezgili bir model. Ama sonuçta çok güzel bir dantel elde edeceksiniz.

İkinci paylaştığım tığ işi dantel havlu kenarı modeli ise nazar boncuğu şeklinde yapılmış. Nazar boncuğu şeklinde yapılmasına rağmen havlunun renkleri kullanılmış. Kırmızı ve yeşil renklerinin kullanıldığı havlu kenarı çok şık olmuş.

Üçüncü tığ işi dantel havlu kenarı koyu yeşil rengin üzerine beyaz renkli papatyalarla tamamlanmış. Havlu kenarının alt zemin kısmı düz deliklerle kolayca yapılmış. Ama üzerinin papatyaları biraz emek istiyor.

Dördüncü tığ işi dantel havlu kenarı kiraz dalları şeklinde yapılmış. Bu dantel için önce havlunun uzunluğunda kemer hazırlayın. Bu kemerin üzerine önce iki kenara kira motiflerini koyun.

Sonra çok sık olmasını istiyorsanız yan yana koyun. Eğer daha hafif bir dantel istiyorsanız bir tanede havlunun tam ortasına motif koyun.Sponsorlu Bağlantılar


Beşinci tığ işi dantel havlu kenarı modeli sıkı iğneyle yapılan oldukça ağır ve emekli bir model. Belki ağır model arayanla olur diye her zevke uygun modeller paylaşmaya çalışıyorum.

Son tığ işi dantel havlu kenarı modeli ise herkese hitap edecek kolaylıkta ve görünüşte hazırlanmış. Bu modeli de özellikle simli havlu kenarı için kullanabilirsiniz. Oya ve dantel dünyasının hazırladığı bu havlu kenarı yapmayı düşünenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.