6 Adet Çeyiz İçin Muhteşem Tığ Havlu Kenarı ModeliHepsi birbirinden iddialı 6 adet tığ ile yapılmış çeyizlik havlu kenarı modeli sizlerle. Bizim kültürümüzde çeyiz için havlu kenarına oyalar yapılmaktadır. İster tığ ile yapın ister iğne ile ama mutlaka havlu kenarına oya yapılmaktadır.

Gündelik kullanımdan ziyade çenk kız çeyizlerinde yeni gelin evlerinde tığ oyalı havlular bulunmaktadır. Eve gelen misafirlerimize dantelsiz havlu çıkartmayız. En ilgi çeken modellerden en sade sevenlere kadar beğeneceğini düşündüğüm 6 adet tığ havlu kenarı modelini sizlerle paylaştım.

Seçeneğinizi çoğaltmak için birden fazla modeli aynı anda paylaşmayı istedim. Umarım beğendiğiniz bir model ile karşılaşırsınız. Sadece tığ havlu kenarı modellerini değil anlatımlı videolarını da aynı anda paylaştım.

Paylaştığım ilk havlu kenarı modeli papatyalı olarak yapılmış. Daha önce bu modelin yazma kenarına nasıl uygulandığını da paylaştım. Dantelin ana rengi beyaz olarak kullanılmış. Üzerine yeşil zemin ve sarı tohumlar kullanılmış. Çok şık ve zarif bir dantel olmuş.

İkinci havlu kenarı modeli ise tamamen beyaz renk ile örülmüş ve havlunun çiçeklerinin renginde tığ ile kenar gidilmiş. Bu model önce motifleri yapılıp sonra kemer kısmı gidilerek tamamlanmış. Ayrıca göbek kısmı katmer çiçekli olarak renklendirilmiş.

Üçüncü havlu kenarı modeli ise kemer kısmı ile birlikte piramit şeklinde örülerek sonradan üzerine papatyalar dikilerek yapılmış. Derya hanım madam coco‘dan esinlenerek bu modeli tasarlamış.

Dördüncü havlu kenarı modeli ise kemer kısmı ve piramit kısmı aynı anda örülerek üzerine havlunun çiçeklerinin benzeri çiçeklerle süslenerek tamamlanmış. Üzerindeki çiçekleri havlunun çiçeklerinin renginde yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Beşinci havlu kenarı modeli ise çok sade bir tasarıma sahip olduğu için saçaklarla desteklenmiş. Yapımı çok kısa zaman olan bu havlu kenarı modelini mutfak havlusu için kullanabilirsiniz.

Altıncı ve son havlu kenarı modeli ise eskilerden kalma bir model. Nostaljiyi seviyorsanız bu havlu kenarı modeli tam size göre olabilir. Özellikle tek renk havlu kenarı için bu modeli tercih edebilirsiniz. Yukarıda resimlerini görüp beğendiğiniz tüm havlu kenarı modellerinin detaylı anlatımını Derya hanım yapmaktadır. Keyifli seyirler dilerim.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.