6-12 Aylık Bebeklere Özel Robalı Yelek Modeli6-12 aylık bebekler için çok özel bir robalı bebek yelek modelini görünce hemen sizlerle paylaşmak istedim. Yelek modelinin tamamı fare dişi modeli yapılmıştır.

Ebruli iple yapıldığı için  yelek modeli çok daha farklı görünmektedir. Yelek için 1 yumak alize baby best ip kullanılmaktadır. 3,74 milim kalınlığında şiş ile yapılmıştır. Siz kendi elinizin kalınlığına göre şiş numarasını ayarlamalısınız.

Yelek modelinin yapımı için yakadan 68 ilmekle başlanmaktadır. Önce 4 sıra kadar haroşa örerek lastik hazırlayın. Ön lastikler için örgünün her iki kenarına 7 ilmek haroşa koyun.Sponsorlu Bağlantılar


Ön parçalar için 13 ilmek, arada bir ilmek artırma için kullanın. Kollar için 10 ilmek kullanın. Beden ayırmalarında aralarda birere ilmek kullanın. Arka parça için 18 ilme kullanın.

Robayı hazırlarken 15 kez artırma yapın. Sonra kollar için ayırarak ördüğünüz bölümü keserek bitirin. Kalan ilmekleri örerek beden kısmını tamamlayın. Bu yelek modeli için fare dişi modeli kullanılmıştır.

Fare dişi örgü modeli özellikle bebek örgülerine çok yakışan bir model olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Hamarat bebek kanalının örerek anlatımını yaptığı bu yelek modelini kız ve erkek bebekler için yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.