5 Şiş Ve 2 Şiş Çorap Patik YapılışlarıSoğuk havaların devam etmesi ile beraber patik örnekleri yayınlamaya devam ediyorum. Bu yazımda da patik çorap modeli sizlerle paylaşacağım.

İster kendinize örün isterseniz örüp sevdiklerinize hediye edin. Özellikle evine katkıda bulunmak isteyen hanımların kolayca örebileceği patik modelleri.

5 şiş sevenler için bir model. 2 şiş sevenler için bir model olmak üzere iki tane şiş örgüsü patik çorap yapımını detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Öncelikle iki farklı modelin ortak olarak kullanılan malzemesi patiklik iptir. Seçeceğiniz modele göre sadece şiş sayısı değişiklik gösteriyor.

Ve buna ek olarak zincir çekmek için tığ ve süslemesi için boncuk gerekli. Tabi farklı bir süsleme de tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz 5 şiş ile yapılan modelimiz hakkında biraz bilgi vereyim. Modelin başlama sayısı 58 ilmek olarak başlıyor ve bu sayı 37-38 numaraya tekabül ediyor.

Tabi ki ilmekleri arttırarak yahut azaltarak ayak numarasını büyütüp küçültmek elimizde. Mesela 36 numaralı ayak numarası için 54 ilmek yeterli olurken 39 yada 40 numara giyenler 62 ilmek ile başlamalıdır.Sponsorlu Bağlantılar


İlmekleri attıktan sonra boğaz kısmını örüyoruz 15 ilmek bir şişimiz de 14 ilmek bir şişte 15 ilmek bir şişte 14 ilmek bir şişte olacak şekilde 4 şişimizi de ikinci sıramızda çorabımızın ilmekleri ile buluşturuyoruz.

5. Şiş ile de örüyoruz.

Boğaz kısmı tamamlandıktan sonra ön model işlemesine geçip taban ve topuk kısımlarını da örüp bitiriyoruz. Tığ ile zincir çekip ucuna boncuk takarak boğaz kısmına süslememizi yapıp çorabımızı bitiriyoruz.

Diğer modelimizde iki şiş ile örülüyor. Gene patiklik ip ile örüyoruz ama bu model de misinalı şiş tercih ederseniz örmeniz daha rahat olur.

İki videomuzu da örgü hayatım kanalı hazırlamış. Detaylı anlatım için videolu anlatımdan yararlanarak kolayca şeçtiğiniz patiği örebilirsiniz. Dilerseniz videolu anlatımı izlemeye geçelim.

İyi seyirler keyifli örgüler…


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir