5 Dakikada Hazırlanan İçinizi Serinleten PastaÖzellikle sıcak yaz aylarına özel içinizi serinleten kolay pasta tarifini merak ediyorsanız yazının  devamını mutlaka inceleyin. Kullanılan meyveler ayrı bir lezzet katıyor.

Evdeki herkes bu pastaya bayıldı. Yapımı ise dakikalarınızı alacak kadar kolay. Ayrıca verilen malzemelerle çok sayıda kişiye yetecektir. Daha az bir pasta yapmak için verilen ölçülerin yarısını kullanın.

MALZEMELER:

2 paket krem şanti

2 su bardağı süt

1 paket petibör bisküvi

2 adet kivi

2 adet muz

7-8 adet çilek

Öncelikle krem şantiyi hazırlamalıyız. Bir paket içinden iki adet poşet çıkıyor. Biz bu tarif için 4 poşet krem şanti kullanacağız. 4 poşet krem şantiyi derin bir kaba alın. İçine soğuk olarak 2 su bardağı süt koyun. Kıvamı koyulaşıncaya kadar mikserle çırpın. İçine iri şekilde kırılmış petibör bisküvileri katın.Sponsorlu Bağlantılar


Ben dondurma kıvamında olması için bisküvileri az kullandım. Normalde iki paket bisküvi kullanılıyor ama bir paket kullandım. Böylece dolaptan çıkınca aynı dondurma gibi soğuk bir kıvamı oluyor.

Sonra bu karışımın için iri şekilde doğranmış meyveleri katın. Derin ve büyük bir kaba streç film serin. İçine yuvarlak doğranmış kivileri yerleştirin. Arasındaki boşluklara çilek yerleştirelim.

Sonra hazırladığımız karışımı bu kabın içine alalım. Streci kapatalım. Buzlukta en az 4 saat bekletelim. Sonra kabı ters çevirip pastayı çıkartalım. Servise hazırlayalım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir