4 Adet En Yeni Tığ Bebek Yeleği YapımıBugün tam 4 adet tığ ile yapılan en yeni yelek modeli sizleri bekliyor. Yelek modellerinin hepsi birbirinden güzel ve farklı. Bu yeleklerin tamamı istenirse bütün olarak örülüp dikişsiz yapılabileceği gibi parçalı olarak da yapılmaktadır.

4 ayrı video ile yeleklerin yapımına ulaşabilirsiniz. Yeleklerin hepsi tığ ile yapılmıştır. Kullanacağınız ip ve tığ kalınlığı yeleğin ölçüsünü değiştirecektir. Bu yüzden verilen ip ve tığ kalınlığını aynı kullanmaya çalışın.

Sarı renk ile yapılan sarmaşık gülleri yeleğinin yapımı ile başlayalım. Bu yelek parçalı olarak örülmüştür. Parçalı yelek örülürken kolaylık sağlar. Dikişsiz yelek ise sonrasında dikmek gerekmediği için kolaylık sağlar.

Yeleğin tamamı bitene kadar modelli olarak devam ediyor. Dikişsiz örmek isteyenler üst bölümü düz olarak modelsiz yapabilirler. Beden büyütüp küçültmek isteyenler üst bölümü düz devam ederek modeli ayarlamak zorunda kalmazlar.

İkinci yelek baklava desenli olarak yapılmıştır. Bu yeleği dikişsiz bütün olarak örmenizi tavsiye ederim. Parçalı örecek olursanız modeli denk getirmek zor olacaktır. Örgüye yeni başlayanları zorlayabilir.

Sırada yeşil renk ile yapılan yelek modeli var. Bu model yetişkin yelekleri içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yeleğin rengi modele çok yakışmış. 6 aydan 2 yaşa kadar uygun olacaktır.Sponsorlu Bağlantılar


Yelek için kullanılan ipten arta kalan kısımla patik yaparak takım yapabilirsiniz. Bu yeleği bitirince kenar kısımlarına tığ batmayı unutmayın.

Son yeleğimiz tırabzanların arasına kare delik deseni ile yapılmıştır. Biraz büyük bir yelek olmuş. Bu yelek modeli de ister bütün ister parçalı olarak yapılabilir.

Yeleklerin tamamını gülümseten marifetler kanalına aittir. Kızı için hazırladığı yeleklerin yapımını videolu olarak hazırlamıştır. Keyifli seyirler dilerim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.