3 Günde Bitecek Yelek ModeliKolay ve hoş görünen yelek modellerini sevdiğinizi biliyorum. Bu yüzden buna uygun yelek modellerini tercih ediyorum. Bugün 3 günde bitecek kadar kolay bir yelek modeli anlatımı ile karşınızdayım.

Model 3 ilmekle yapılıyor. Aralarda iki tane ters ilmek kullandım. Toplamda 5 ilmek ve katlarını ayarlamanız gerekiyor. Modelin başlangıcı lastik gerektirmiyor. Ama bana sorarsanız başlangıcında lastik kullanmanızı tavsiye ederim. Yelek modellerinin yanında bebek örgüleri ve şal modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Örgünün yapımında arka sırasından başlıyoruz. İlk 2 ilmeği düz örüp sonraki 3 ilmeği ters olarak örün. 2 düz 3 ters şeklinde sıra boyunca bütün ilmekleri örün. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün tekrar arka sırasına geçince ilmekleri aynen oldukları gibi örerek tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasında yani dördüncü sırada iki ilmeği ters örün. 3 tane olan düz ilmeğe gelince üçüncü ilmeğin yanından girip yeni bir ilmek çıkartın. Bir kez ipi şişe dolayıp ara boşluğuna girilen 3 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Arada 2 ilmek ters örüp modeli tekrarlayın.

Üçüncü ve dördüncü ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın ve ipi şişe dolayıp 3 ilmeği birlikte düz örün. Örgünün arka sırasına geçince iki ilmek düz örüp sonraki 3 ilmeğin ilk iki tanesini ters örüp üçüncüsünü örmeden atlatın. Modeli oluşturan 3 ilmeğin sonuncusunu örmeden atlatın. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir