3 Düz 3 Büz Örgü Modeline Rakip Kolay Yelek Modeli3 düz 3 büz örgü modelini sanırım bilmeyen yoktur. Bugün bu modele benzerliği ile dikkatleri çeken ama yapımı tamamen farklı kolay yelek modelinin nasıl yapıldığını anlatacağım.

Gerek sayıları gerek yapımı ile tamamen farklı bir yelek örgü modeli olduğunu söyleyebilirim. Model 4 ilmekle yapılıyor. Aralarda iki tane ters ilmek kullandım. Toplamda 6 ilmek ve katlarını ayarlayıp iki tane ilmek ilave etmeniz gerek. İlk olarak örgünün arka sırasından başlıyoruz.

İlk iki ilmeği düz örüp sonraki 4 ilmeği ters olarak örün. 2 düz 4 ters şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün ön sırasında 2 ters 4 düz şeklinde sıra boyunca ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka sırasına geçince ilk iki ilmeği düz olarak örün. Sonra 4 tane olan ters ilmeğe gelince bu ilmeklerin arasında 4 defa ilmek dolayarak artırma yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Aralardaki bu artırmalar bir sonraki sırada ilmeklerin boyunu uzatmak için kullanılıyor. Örgünün ön sırasına geçince ilk iki ilmeği ters olarak örün. 4 tane olan düz ilmeğe gelince aralardaki dolayarak yaptığımız artırmaları serbest bırakıp ilmeklerin boyunu uzatın.

Sonra önce bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği örmeden diğer şişe alın. Önce sondaki iki ilmeği tersten girerek birlikte örün. Sonra örmeden atlatılan bu iki ilmeği ördüğümüz ilmeğin üzerinden atlatıp iki ilmeği birlikte düz örün. 4 tane olan ilmekleri bu şekilde 2 taneye düşürmüş olacaksınız. Örgünün sonunda bir ilmek artırın. Böylece örgünün başındaki ve sonundaki artırmalarla sayıyı eski haline getirmiş olacaksınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir