3 Boyutlu Görünümü İle Bayan Örgülerinin VazgeçilmeziKız bebekler için yapılan modeller daima ilgi çekici olmuştur. Hem bayan örgülerinde hemde kız bebek örgülerinde kullanabileceğiniz havalı bir model görmeye ne dersiniz? 3 boyutlu görünümü ile görenlerin beğenisini kazanacak olan model için ince angora ip kullandım. 

Önce zincir çekerek başlıyoruz. Örgünün iki kenar kısmı yarım model olarak devam edeceği için başlangıçta bir tane tırabzan yapıyoruz. Zincirle birlikte 2 tırabzan elde ediyoruz. Hiç zincir çekemeden üçüncü zincire batıp buraya bir tane üçlü tırabzan yapın. Araya 2 zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yapın. Tekrar 3 zincir atlayıp 4 tane üçlü tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü zincire batıp buraya aynı şekilde arasına 2 zincir çekilen bir yuva yaparak devam edin. Bitiş kısmını 2 tırabzanla bitirip üst sıraya geçin. 4 zincir çekip geri dönün. İlk deliğe batıp buraya üçlü tırabzan yapın. 5 zincirle tepesine pipirik yapın. Bu şekilde pipirikli 6 tırabzan yapın. 

Alt sırada yaptığımız 4 tırabzanın tam orta kısmına batıp buraya arasına 2 zincir çektiğimiz bir delik oluşturun. Sonraki deliğe girerek 6 tane pirpikli tırabzan yapın. İlk model bu şekilde tamamlanacak. 

İkinci modelin yapımına geçince önce alt zemini hazırlayacağız. 5 zincir çekip geri dönün ilk tırabzanın tepesine bir tane tırabzan yapın. Alt bölümde yaptığımız pipirikli tırabzanların ilkini atlayıp ikincisinin arka boşluğundan girerek bir tane tırabzan yapın.

Sonra yanındaki tırabzanlara geçip tam 4 tane tırabzan yapın. Sonraki boşluğa bir delik daha oluşturun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir