3 Boyutlu Görünen 2 Şiş Örgü ModeliBebek battaniyesine yakışacak olan 3 boyutlu bir örgü modeli paylaştım. Battaniye modelinin yanında bebek hırkası ve bebek yelek modeli gibi örgülerde de kullanabilirsiniz.

Model tekli sayılarla yapılıyor. İlmekleri önce örgünün arka sırasında ters örerek başlıyoruz. Örgünün ön sırasına geçince önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra ipi bir kez şişe dolayıp sonraki ilmeği örmeden atlatın. Sonra bir ilmek düz olarak örün. Bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek düz olarak örün.

Bu sırada ilmekleri örmeden atlatırken ipi bir kez dolayın yada ipi ilmeğin üzerine ters örecek gibi alıp ilmekle birlikte atlatın. Sırayı tamamlayınca örgünün arka sırasında tek olan ilmekleri ipi şişe dolayarak örmeden atlatın. Sonraki çiftli ilmekleri düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün ön sırasına geçince önceki sırada örmeden atlatılan ilmekleri ipi şişe dolayıp örmeden atlatın. Sonraki ilmekleri düz olarak örün. Örgünün ön sırasını tamamlayınca arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Bu sırada çiftli olan ilmekleri birlikte ters örerken diğer ilmekleri ters örerek sırayı tamamlayın.

Bu sırada örgünün ilk başlangıcındaki işlemlere geri dönmüş oluyoruz. Ön sıraya geçince modeli kaydırmanız gerekiyor. Düz görünen ilmekleri bu sırada örmeden atlatıp diğer ilmekleri düz olarak örmeniz gerekiyor. Tam olarak kışlık bir örgü modeli oldu. Bu modeli boyunluk kaşkol ve şapka gibi örgülerde kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.