3 Ayrı Renk İle Yapılan Tığ İşi Motifli Yelek Yapımı3 ayrı renk kullanılarak yapılan tığ işi motifli yelek yapımı ile devam edeceğiz. Birbirine en çok yakışan 3 renk olan pembe, gri ve beyaz renk kullanılmış.

2 ayrı renklerle çalışılan diğer yelek için gri yerine koyu mavi renk kullanılmış. Motiflerin yapımı için önce beyaz renk ile örgüye başlıyoruz.

Önce bir sıra delik oluşturun. İkinci sıraya geçince pembe renk ile devam edeceğiz. Bir sıra pembe renk ile tırabzanlı delik oluşturun.

İlk iki sırada motif yuvarlak şekilde iken son sırada gri renge geçince motifi kare şekle getirin. Ön parça için ilk olarak 11 motif ekleyin.

İkinci sıraya geçince 13 tane motif ekleyin. Sonra yaka kısmına gelince üçüncü sırada 3 motif daha ekleyin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra yeleğin alt tarafına 3 sıra şeklinde motifleri ekleyerek arka bölümü oluşturun. Ön taraf için yaptığınız motifleri yan çevirip bu kısma tırabzan yaparak devam edin.

Tırabzanlı bölümü yaparken koltuk kesimini de yapmış olacaksınız. Son olarak yelek bitince bütün kenarlarına tırabzan yaparak tamamlayın.

Küçük örgü evi kanalının hazırladığı motifli tığ işi yelek yapımını 3 ayrı video ile izleyerek kolayca yapacağınızı düşünüyorum.

Yaka kısmında tek düğmeli olarak yapılan yelek modelini ister yetişkin ister büyükler için yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir