3 Adet Yapımları İle Erkek Çocuk YelekleriNako elit baby ip ile örülen meşe palamudu erkek çocuk yeleği yapımını sizlerin beğenisine sunuyorum. Arka parça 70 ilmekle başlanıp 5 sıra haroşa örülerek düz örgüye geçiliyor.

25 santim örülüp kol kesimi yapılacak. Arka kolda 4 ilmek ön kolda 5 ilmek kesilmiştir. Arka parça düz olarak örülmüştür.

Parçanın bitmesine yakın 4 sıra haroşa örülüp ilmek kesilerek bitiriliyor. Ön parçalar 40 ilmekle başlanacak. 6 ilmek ön pat olarak devam ederken yedinci ilmek selanik olarak örülecek.

Bir ilmek selanik lastiği bedenden ayıran bir özelliktir. Haroşa sonrasında meşe palamudu örneği konulmaktadır. Yaka için 14 ilmek kesilmektedir.Menekşe hanım yeleğin tüm detaylarını video ile anlatmış.

Tığ ile çok şık ayıcıklı bir erkek bebek yeleği ile ikinci modelimize devam ediyoruz. İstediğiniz bir bebe ipi ile 66 adet zincir çekerek yaka kısımından örmeye başlayın.

66 zincir 34 santim olarak yeleğe başlanmaktadır. Ön parça için 10 adet tekli tırabzan yapın. Sonra ön parçayı ayırmak için 2 zincir çekip bir delik oluşturun. Kol için 14 adet tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tekrar 2 zincir çekip bir delik oluşturun. Arka parça için 18 adet tırabzan yapın. 2 zincir çekip bir delik oluşturun. Diğer kol için 14 tırabzan yapıp bir delik oluşturun.

Diğer ön parça için 10 adet tırabzan yapın. Her sırada deliklerin içinden tırabzan artırarak robayı oluşturun. Bu şekilde 11 sıra tırabzan yaparak roba kısmını bitirin.

Sonra kolları ayırıp beden kısmını örerek devam edin. Bu modelin anlatımını örgü aşkım bebeğim kanalı yapmıştır.

Çok şık kapşonlu bebek yeleği yapımı ile üçüncü anlatıma geçiyorum. Yeleğin yapımına arka parçadan 74 ilmekle başlanacak.

Bu yeleğin yapım şekli diğer yeleklere göre daha farklı yapılmaktadır. Görerek yapmak isteyenler Alaza örgü kanalının anlatımını alt bölümde izleyebilirler.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.