20 Dakikada Yaptığım Patik ile Çeşitli Patik ModelleriBugün yaklaşık 20 dakika içinde ördüğüm patik modelinin tarifini vereceğim. 0-6 ay arası bebeklere çok uygun olacaktır. Patik haroşa ile yapıldığı için esneyen bir yapıya sahip o yüzden 1 yaş içinde uygun olabilir. Bu patik modeli taban kısmından değil lastik kısmından başlanarak örülüyor. Patiği büyütmek için lastik sayısını değiştirmeyin. 40 ilmekle patiği örmeye başladım. Önce bir ters bir düz şeklinde 9 sıra lastik ördüm. Lastik bitince 14 ilmek düz olarak örün. 3 ilmek ters örüp 6 ilmek düz örün ve 3 ilmek ters örün. 12 ilmeği patiğin burun kısmı için kullanacağız. 12 ilmeği ördükten sonra kalan ilmekleri örmeden geri dönün.

Arka taraftan ilmekleri oldukları gibi aynen örün. Ön taraftan bir daha ilmekleri aynen olduğu gibi örüp arka tarafa geçin. Arka tarafta ilmekleri aynen örünce 4 sırayı tamamlamış oluyoruz.

Ön tarafa geçince 3 tane ters ilmeği örüp 6 tane olan düz ilmeği burgu işlemi yaparak örün. Kalan 3 ilmeği ters örüp arka tarafa geçin. 10 sıraya tamamlayınca burgu işlemini tekrarlayın. 12 sıraya tamamlayınca örgünün başında ipi kesip örgüye son verin.

Sonra ilk başlangıçta ördüğümüz 14 ilmeğin sonuna ipi bağlayıp burun kısmının yanından 7 tane yeni ilmek çıkartın. Sonra patiğin burun kısmındaki 12 ilmeği düz örüp örgünün diğer yanından 7 ilmek daha çıkartın.

Sonra patiğin diğer tarafındaki kalan 14 ilmeği düz örüp sırayı bitirin. Arka taraftan bütün ilmekleri tekrar düze çevirerek örün. Ön tarafta kenar ilmeğini örüp sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek kesin.Sponsorlu Bağlantılar


Burgu modeline kadar ilmekleri düz örün. 6 tane olan burgu modelinin ilk ikisini birlikte düz örüp kesin. Ortadaki iki ilmeği düz örün ve son kalan 2 ilmeği tekrar düz örüp kesin. 3 ilmek kalıncaya kadar düz örün. iki ilmeği düz örerek kesin ve kalan ilmeği düz örün. Arka tarafta bütün ilmekler düze çevrilip örülecek.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.