2 Tane Son Moda Tığ Oya YapımıÇeyizlerin vazgeçilmezi olan yemeni modellerini hepimiz ilgiyle takip ediyoruz. Hediyelik verebileceğimiz yada günlük hayatta kullanabileceğimiz çok çeşit Oya modeli var.

Ben de bugün sizlerle iki tane Oya modelinin yapım aşamalarını paylaşacağım. İki modelimde hem çok güzel hem de gösterişli. Sade ve şıklığı bir arada sevenler için incili bir oya.

Renkleri çiçekleri seven ve göze gelsin isteyenler için de zemini yeşil giden üst sırada her bir çiçeği farklı renkle öreceğinizi bir oya modeli paylaşacağım.

Malzemelerimize değinecek olursak:

Dantel ve Oya yapımı için elinize uygun bir tığ mesela 20 mm 21 mm yahut 22 mm gibi numaralar uygun olacaktır.

Bir tane yemeni (yazma) ve yemeniye uygun renkler.

Ve küçük boy oya için uygun olan inci.

Yapım tekniğine gelecek olursak.

Sık iğne zincir tırabzan ve örümcek ile işleniyor.Sponsorlu Bağlantılar


Eğer tırabzan ve sık iğne yapmayı biliyorsanız ya da örümcek yapabiliyorsanız. Hiç daha önce oya yapmadıysanız bile çok rahat bir şekilde öreceğinizi düşünüyorum.

Belki bu yazım sizi teşvik eder hiç oya yapmadıysanız bile yapma isteği duyabilirsiniz. Çünkü iki model de çok hoş. İncili oya sevenler bu modele mutlaka göz atmalı.

Oya normal tırabzan örümcek ve sık iğne tekniği ile örülüp incilerle süsleniyor. Diğer oya ise altı yeşil renk ip ile normal çim olarak örülüp üst kısımda zincir çekip sabitleme işlemi yaparak çiçek görünümünü veriyoruz.

İki oya modelini de beğeneceğinizi umarak videolarını da ekliyorum ki rahat bir şekilde örebilesiniz diye. Kolay gelsin diyerek oya sandığım kanlının anlatımı ile iyi seyirler diliyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.