2 Renkli Tuğla Modelini Bebek ve Erkek Örgülerinde KullanınBazı iki renkli modeller sadece bebek örgülerine uygundur. Ama bugün paylaştığım model erkek örgüleri içinde çok güzel bir seçenek olacaktır. Model 6 ilmek ve katlarından yapılmaktadır. Başka ilmek ilave etmenize gerek yok. 

İlk olarak lastiği örün ve bütün ilmekleri ön yüzde ters olarak örün. Sonra arka yüzde bütün ilmekleri düz olarak örün. Ön yüze geçince renk değiştirin. Ben burada beyaz renk kullandım. Başlangıçtaki 5 ilmeği düz örüp ipi arkaya alın ve iki ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. Sonra 4 ilmek düz örüp iki ilmeği örmeden diğer şişe alın. Sıra boyunca 4 ilmek düz örülüp iki ilmek örmeden atlatılacak. Sadece kenarlarda 5 ilmek düz örülecek. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafta ise aynı ilmekler bu defa ters örülecek ve ip ön tarafa geçirilip aynı iki ilmek örmeden atlanacak. Ön sırada aynı şekilde beyaz ilmekler düz örülürken diğer iki ilmek ise örmeden atlanacak. Arka tarafta ilmekler bu defa ters örülüp iki ilmeği örmeden atlatın.

Ön sırada tekrar renkli ipe geçip bu defa bütün ilmekleri ters olarak öreceğiz. Renk değişimini yaparken ilmekleri ters ördüğümüz için çizgiler oluşacaktır. Arka yüzde bütün ilmekler düz örülüp ön yüze geçilince renk değiştirilecek.

Beyaz renge geçince ilk iki ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeği örmeden atlatın. Sonrasında 4 ilmek düz örüp 2 ilmek örmeden atlatarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir