2 Renkli Dalgalar Robalı Bebek Yeleği2 renkli olarak yapılan dalgalı bebek yeleği modelini yapmak için evdeki ipleri kullanabilirsiniz. İster iki renkli yapın ister her sırasında farklı bir renk kullanın. Aralardaki kabartmalı olan kısımlar örgüye hareket katmış.

Robalı olarak hazırlanan bebek yeleği için bir taneden biraz fazla ip kullanılmıştır. Aralardaki renkli bölüm için ister tek renk kullanın ister daha fazla renk kullanın. Bu sizin elinizdeki iplere bağlı bir durum.

Robalı bebek yelek modeli 2 yaş için hazırlanmıştır. Yelek modeli için yakadan 88 ilmekle başlanmaktadır. Önce lastik için haroşa yapın. Ön kısmılar için 14 ilmek, 3 ilmek aradaki artış kısmı için, kol kısmı 12 ilmek, arka kısım 24 ilmek olarak ayrılacak.Sponsorlu Bağlantılar


Roba örülürken beden ayrımlarında 3 ilmek kullanın. Bu 3 ilmek haroşa olarak devam edecek. Bu 3 ilmeğin başında ve sonunda artış yapılacak. 21 sıra artış yapılacak. Koltuk altlarından 4 ilmek artırma yapılacak.

Robanın alt kısmında 13 adet model konulmaktadır. Robanın her iki tarafında yarım model kullanılmaktadır. Alt beden modelinde beyaz ve sarı renkler kullanılıyor. Renkli olan bölümler ters olarak örülecek.

Bu kısımda modelin iki yanında yapılan artışlar renkli bölümde kesilerek eksilecek. Nur hanım bu şirin bebek yelek modelini örerek detaylı şekilde anlatmıştır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.