2 Düz 2 Ters Lastik İle V Yaka YapımıEn sık gelen sorular arasında iki düz iki ters lastik ile V yaka yapımı gelmektedir. Daha önce bir ters bir düz lastik ile V yaka yapımını anlatmıştım. Ama takipçilerim iki düz iki ters lastik ile nasıl yapılacağını merak etmişler. Bende aklıma gelen bütün detayları anlatmak istedim.

Öncelikle V yaka yapımı için bütün ilmekleri ikiye ayırın. İlk olarak ben ikinci yarısını ördüm. Her ön sırada kenardaki iki ilmeği birlikte düz örerek topladım. Her iki sırada bir ilmek kesiyoruz. Kesmek istediğiniz ilmek sayısını tamamlayınca kesme işlemini bitirip örgüye devam edin.

Diğer tarafa geçince bu defa örgünün arka sırasına ilk iki ilmeği birlikte ters örerek toplayın. Her iki sırada bir ilmek keserek aynı şekilde iki tarafı da tamamlayın. Örgüyü tamamlayıp dikin. Sonra misinalı şiş ile ense kısmının ortasından ilmek takmaya başlayın. Yakanın bütün etrafını ilmek takarak tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Yakanın v kısmına gelen iki ilmek düz gelecek şekilde ilmekleri ayarlayın. İki üz iki ters şekilde örgünün arka sırasında bütün ilmekleri örün. Örgünün ön sırasında tam ortadaki iki düz ilmeğe gelince önce ilk düz ilmeğin yönünü çevirip şişe geri alın. Bu ilmeği önündeki ilmekle beraber tersten girerek birlikte düz örün.

Sonra ikinci düz ilmeği arkasındaki ilmekle beraber düz örerek toplayın. Örgünün arka sırasında kesme işlemi yapmıyoruz. Sadece örgünün ön sırasına ilmek kesilecek. Örgünün lastiği istenilen kalınlığa gelince örgünün ön sırasına keserek örgüyü bitireceğiz. Yakanın tam ortasına gelince aynı şekilde iki düz ilmeği 3 ilmek olarak toplayın. En son yakanın arka kısmını dikerek bitirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.