2 Adet Tığla Yapılan Kız Çocuk YeleğiSarı renkli 3 boyutlu yeleği örmek için 1,5. adet 100 gramlık ip ve örmek için 3,5 numaralı tığ kullanıldı. Yeleğin yapımına yaka kısmından 43 santim zincir çekilerek başlanmaktadır. Bir sıra bir zincir çekip bir bir zincir aralıklarla delik oluşturun.

Sonraki sırada 3 defada dolanan iple 4 tırabzan yapın. 1 zincir çekip sonraki deliğe batın. Bir zincir çekip sonraki deliğe tekrar 4 tane tırabzan yapın. İlk deliği bir kutucuğa tırabzanları yapıp ikinci kutucuğu atlayarak sırayı tamamlayın.

İkinci sıra tırabzanlara geçince tırabzanların arka arasından girerek önce 2 tırabzan yapın. Sonra bir zincir çekip 2 tırabzan daha yapın. İkinci sıra tırabzanları bu şekilde tamamlayın. Roba kısmında artışlar devam edecek. Kol kesimi yapıldıktan sonra alt beden aynı sayılarla örülerek devam edecek.Sponsorlu Bağlantılar


Pembe renkli yeleğin yapımı için 1 adet 100 gramlık ip ve 3,5 numara tığ kullanıldı. Yelek 1 1,5 yaş civarı kız çocuklar için uygundur. Yeleğin yapımı için 24 santim zincir çekerek örgüye başlayın. Bir sıra tırabzan yapın.

Bundan sonrasında aynı yere önce 2 tırabzan yapıp araya zincir çekin. Tekrar aynı yere 2 tırabzan daha yapın. Aralarda bir sıra tırabzanı çizgi şeklinde devam ettirin. Aşağıya doğru devam ettikçe tırabzan sayısını 3 taneye çıkartarak genişlemesini sağlayın.

Bu iki şirin tığ işi kız çocuk yelek yapımlarını örgü aşkım bebeğim kanalı videolu olarak anlatmaktadır. Videolu anlatımları alt bölümde izleyip keyifli şekilde bu iki yeleği yapabilirsiniz. Bu iki yelek modelini hırkaya çevirerek takım yapabilirsiniz.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir