18 Dolara Satılan Şiş İşi Convers Patiği Birlikte Yapalım!Yabancı bir sitede örülüp 18 dolara satılan şiş işi convers patik modelini sizler için çalıştım. Kullandığım ipim çok kalın değildi. 3 numara şiş kullandım. Ölçüsü için kullanılan ip ve şiş numarası çok önemlidir.

Ben alize hapy baby ip kullandım. Benim yaptığım patik 1 yaşa kadar olacaktır. Nako elit baby ip ve 3,5 numara şiş ile aynı sayılarda patik 2 yaş için uygun olacaktır. Patiğin tabanında standart kullandığım bir modeli kullandım. 

41 ilmekle örgüye başladım. Bir sıra haroşa ördüm. İkinci sırada bir ilmek örüp bir artırdım 19 ilmek örüp bir artırdım ve bir ilmek örüp bir artırdım. Kalan 19 ilmeği örüp bir artırarak sırayı tamamladım. 

Arka taraftan örerken artırılan ilmekleri arkadan girerek düz ördüm ve delik oluşmasını engellemiş oldum. Aradaki 19 ilmeği sabit örüp bu 19 ilmeğin başında ve sonunda ilmek artırıyoruz. Örgünün ortasında artan ilmekler burun kısmını oluştururken başlangıcında artan ilmekler ise topuk kısmını oluşturuyor. Sponsorlu Bağlantılar


Bu şekilde 5 sıra artırma yaparak devam ediyoruz. Arka taraftan örüp bitirdikten sonra beyaz ipe geçiyoruz. Renk değişikliği yaparken düz örgü yapmalısınız. Yoksa örgüde çizgiler oluşur. 4 sıra artırma yapmadan beyaz ip ile haroşa yapıyoruz. 

Sonra tekrar renkli ipe geçip 6 sıra ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örüyoruz. Tekrar ön yüze geçince bu defa başlangıçtaki 25 ilmeği düz örüp bir defaya mahsus olmak üzere orta kalan ilmeği başa alıp üç ilmeği birlikte düz örer gibi kesiyoruz.

Arada 5 ilmeği düz örüp aynı şekilde ortadaki ilmeği başa alıp üç ilmeği düz örer gibi kesip kalan ilmekleri örerek sırayı tamamlıyoruz. Arka taraftan aynen örüp geliyoruz.  Bu defa başlangıçtaki 23 ilmeği düz örüp üçüncü ilmeği başa alarak üç ilmeği düz örer gibi kesiyoruz. 

Arada kalan 5 ilmeği düz örüp sonraki üç ilmeği geliş yönünde düz örer gibi kesiyoruz. Tekrar ön yüze geçince 21 ilmeği düz örüp üçüncü ilmeği başa aldıktan sonra kesiyoruz ve aradaki 5 ilmeği bu defa ters olarak örüyoruz. 

Arada kalan ilmekleri bundan sonra haroşa olarak örüyoruz. Kenar kısımlarda 12 ilmek kalıncaya kadar kesme işlemine devam ediyoruz. 12 ilmek kalınca kesme işlemini bitirip ilmekleri aynen örüyoruz. Ön yüze gelince keserek bitiriyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.