1,5-2 Yaş Çift Taraflı Kapşonlu Hırka ModeliÇift taraflı örülen ve sıkça tercih edilen kapşonlu bebek hırkası yapımının tüm detaylarını sizlerle paylaşıyorum. Hırkanın yapımı için iki ayrı hırkayı örüp bitirdikten sonra birleştireceğiz.

Nako elit baby ip ve 3,5 numaralı misinalı şiş kullanılmıştır. Gri ve hardal sarısı iki renk kullanılmıştır. Gri ip 3 tane sarı ip 3 tane olması 1,5-22 yaş için yeterli olacaktır.

Çift taraflı hırkanın yapımına 99 ilmekle kapşon kısmından başlanmaktadır. Bonbon modeli ile yapılan hırkanın tamamı modelli olarak yapılmış. Önce kapşonu örüp sonra robadan devam edilecek.

Hırkanın kolları düz olarak örülecek. Kapşon kısmının ön tarafından başlanıp bonbon modeli ile örün. Sonra şapkanın ense kısmını örerek tamamlayın. Şapka kısmı bitince alt bölümünden ilmek takarak beden kısmını oluşturun.

Hırka modelinin ön lastik kısımları farklı bir teknik ile yapılıyor. Son kalan iki ilmeği örmeden geri dönün. Örgüyü çevirince ilk başlangıçtaki ilmeği örmeye başlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Sarı ve gri hırkaları aynı ölçülerde ve aynı sayılarda yapmalısınız. İki hırkayı da bitirin. Sonra hırkaların ters yüzünü çevirin. Hırkaların etrafını iç kısımdan ilmekleri alarak tığlayın. Düğme deliklerinin olduğu yerleri birleştirin.

Hırka giyilmeye hazır artık. Hemen hemen her çocuk için örülen bu çift taraflı kapşonlu hırka modelinin yapımını NuNu!s knittings youtube kanalı anlatmıştır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

2 Responses

  1. Nurcan ESKİOĞLU dedi ki:

    Örgümü ve YouTube kanalımı paylaştığınız için teşekkür ederim.🌷🌷

    • Şerife KöK dedi ki:

      Rica ederim. Benimde kanalım var sanırım biliyorsunuzdur. Size naçizane tavsiyem tam anlatımlı modellerde sitelerin resim alması için slayt şeklinde resimlerini veya modelin uzaktan çekerek tam resmini almasını sağlayın. Bu şekilde paylaşan çok olacaktır. Sizin de kanalınız daha kolay büyüyecektir. Kolay gelsin. Sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.