1 Yaş Erkek Bebeklere Hırka Yelek ve Şapka Takımı1 yaş erkek bebeklere hırka, yelek ve şapka modelinden oluşan tığ işi takım yapımını beğenilerinize sunuyorum. Kolayca yapabileceğiniz robalı bebek takımını sadece erkek bebeklere değil kız bebeklere de kullanabilirsiniz.

Yakadan başlanılarak örülen hırka ve yelek modelinin roba kısmı sadece tırabzan kullanılarak yapılmış. Alt beden bölümünde kabartmalı hoş bir model kullanılmış. Alt beden bölümünde kullanılan model ile şapkası yapılmış. Açık renk bir ip tercih edilmiş. Hırkanın yapımında 1,5 ip kullanılmıştır. 3 milimlik tığ kullanılmıştır.

100 gramı 350 metre olan ince yapıda bir ip kullanılmıştır. Tam takım için 3 ip yeterli olacaktır. Hırka ve yelek modelinin yapımına yakadan zincir çekerek başlıyoruz. 70 zincir çekin. Yelek ve hırka modelinin roba kısmı aynı yapılmaktadır. Zincirin uzunluğu 32 santim olması gerekiyor.

3 zincir çekip tırabzan yapmaya başlayın. Bu sırada beden ayrımını da yapmanız gerekiyor. Ön parça için 11 adet tırabzan yapın. Sonra 1 zincir çekip kaldığınız yerden devam edin. Bu zincir çektiğimiz yuva roba artışını sağlayacak. Kol bölümü için 14 adet tırabzan yapın. Tekrar 1 zincir çekip hemen yanına tırabzan yapmaya devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Arka parça için 20 adet tırabzan yapın. Roba bölümü 6 sıra olacak. Bu 6 sıra boyunca artırma devam edecek. Sonra kolları ayırıp alt beden bölümünü örmeye başlayacağız. Kol ve alt beden lastik kısmında lastik kullanılacak. Şapka için tepe kısmından başlanacak. Önce bir halka oluşturun. Bu halkanın içine 12 tırabzan yapın ve kapatın.

İkinci sırada modeli kurmaya başlıyoruz. Önce 2 zincir çekip sonrasında 2 tırabzan yapın. Sonra yaptığımız zincirin içine batıp tırabzan yapın. Bu şekilde çapraz bir ilmek elde edeceksiniz. Bu sıraya 12 model uygulayın. Bu sırada toplam 36 ilmek oluşturun. Sonra bir sıra sıkı iğne yapın. Sonra modeli uygulayın.

Ece hanım tığ ile hırka, yelek ve şapka takımını hem örmüş hem anlatımını yapmıştır. Alt kısımda videoları izleyerek yapabilirsiniz. Videolarda bu takım ile ilgili tüm detayları görebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.