1 Saatte Yaptığım Kolay Patik ModeliSıra 1 saatte yaptığım patik modeline geldi. Çok kolay bir şekilde örüp severek giyeceğiniz bu patik modelini yapmak için yazımı incelemeniz yeterli olacaktır. Önce orta kalınlıkta ip ve 3 numara şiş hazırlayın. 

Sonra 41 ilmeği şişe takıp ilmekleri düz örmeye başlayın. 20 ilmeği düz örüp tam ortada kalan ilmeği örmeden önce bir dolayıp artırma yapın. Sonra bir düz ilmek örüp tekrar bir dolayıp ikinci kez artırma yapın. Arka yüzde bütün ilmekleri tekrar düz örüp hiç artırma yapmayın.Sponsorlu Bağlantılar


Artırmalar sadece ön yüzde yapılacak. Bu şekilde 5 sıra haroşa örün. Sonra ilmekleri ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örün. Arka tarafta ters sırası 5 tane olunca modeli arkadan uyguluyoruz. Kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartın ve sonra bu iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin.

Örgüyü ön yüzde aynı şekilde örün. Kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp bu iki ilmeği birlikte kesin. Tekrar arka yüze geçince birlikte örülen iki ilmeğin ilkini düz örüp ikincisini örmeden atlayın. Bu şekilde 5 tane model olunca patiği bitirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir