1 Saatte Ör Giy Çapraz Fıstıklı Şapka ModeliKolayca örüp hemen giyebileceğiniz çapraz fıstıklı şapka ördüm. Soğuyan havalarda başınızı sıcacık tutacak bir şapka modeli oldu. Dilerseniz evdeki ipleri kullanarak yapabilirsiniz.

Alize angora gold batik ip kullandım. Şapkanın modelini örerken çok ince tığ kullanmayın. Önce sihirli halka yapın. Halkanın içine 8 adet sıkı iğne doldurun. Örgüyü çevirip 4 tane zincir çekin. Zincirin bir öncesine batıp buradan 5 tane ilmek çıkartın. İlmekleri bir defada kapatıp bir zincirle sabitleyin.

Sonra bir boşluk atlayıp ikinci boşluğa bir tane ikili tırabzan yapın. Sonra tırabzanın önündeki boşluğa girip bir tane dolgu yapın. Sonra tekrar bir boşluk atlayıp ikinci boşluğa bir ten tırabzan yapın. Sonra tırabzanın ön boşluğuna dolgu yapın. Önce tırabzanı yapıp sonra tırabzanın öncesine dolgu yapıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Bu sırada 8 tane dolgu yapın. Örgüyü çevirip 4 zincir çekin. Tekrar zincirin öncesine batıp buraya dolgu yapın. Bir boşluk atlayıp ikinci boşluğa girip bir tane tırabzan yapın. Sonra tekrar bir öncesine dolgu yapın. Böylece 8 tane olan dolgu sayısını 16 taneye çıkartın.

Sırayı tamamlayıp örgüyü çevirin. 4 zincir çekin. Üçüncü sırada bir tane tek dolgu yapıp sonra çift dolgu yapın. Üçüncü sırada iki tane tekli dolgu sonra çiftli dolgu yapın. Bu şekilde her sırada artış sağlıyoruz. Her sırada çift yapılan dolguların arasına önce bir tane tekli sonra iki tane tekli sonra üç tane tekli dolgu yapın.

Dört sıra artırma yapın. Sonra artırmayı bırakın. Her dolgunun arasına tek dolgu yapın. Bundan sonrasında aynı şekilde devam edin. Ben 18 sıra ördüm. Daha fazla örerek kıvırabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.