1-1,5 Yaş İçin Çizgili Roba YapımıÇok şık görünen çizgili roba modeli 1-1,5 yaş için uygun büyüklükte yapılmıştır. Robadan başlanarak yapılan bebek örgüleri sıkça kullanılmaktadır.

Roba kısmını ördükten sonra ister yelek yapın ister hırka yapın. Roba kısmına başlarken 86 ilmekle başlayın. Önce 4 veya 5 sıra haroşa yaparak lastik hazırlayın.

Yeleğin ön lastikleri için her iki tarafta 9 tane haroşa örün. Sonra 8 tane düz ilmek örüp bir dola bir düz ör bir dola şeklinde örün. Sonra kol için 12 ilmeği düz olarak örün.

Bir dola bir düz ör bir dola şeklinde devam edin. Arka bölüm için 24 ilmek düz örün. Bir dola bir düz ör bir dola şeklinde devam edin. Sonra 12 ilmek kol için düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bir dola bir düz ör bir dola şeklinde devam edin. Sonra diğer ön parça için 8 ilmek düz örüp lastik için 9 ilmek örerek sırayı tamamlayın.

Örgünün arka kısmında ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön taraf geçince artırma yerlerini iki yan doğru kaydırarak devam edin.

Artırma sırası 4 tane olunca iki sıra haroşa yapıp tekrar artırmalara devam edin. Bu şekilde 5 defa artırma yaparak devam edin.

Roba kısmını büyütmek için artırma yapılan v şeklindeki ajurların sayısını artırın. Robalı örgülerde mutlaka misinalı şiş kullanın.

Emel hanımın anlatıp hazırladığı roba anlatımını sizler için paylaştım. İlerleyen zaman içinde robanın alt bölümünü yazıya ekleyip sizlerle paylaşacağım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir