Çiğdem Örgü Modeli Yapılışı


Sponsorlu Bağlantılar

Çiğdem örgü Modeli (4)Her türlü baharlık örgülerin izde şal ve yelek yapımında kullanabileceğiniz kolay modellerden birisi olan çiğdem örgü modelinin nasıl yapıldığını göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Model iki ilmekten yapılmaktadır. Birer tane kenar ilmeği bıraktım. Kenar ilmeğini örmeden aldım ve şişe bir kez ilmek doladım. Sonra iki ilmeği düz örer gibi birlikte örüp şişe bir kez ipi doladım ve aynı iki ilmeği bir daha ördüm. Şişe ipi dolayıp sonraki iki ilmeğin içinden yeni üç ilmek çıkardım. Ön yüzde böyle devam ettim. Arka yüze geçince ilmekler dörtlü şekilde kendiliğinden ayrılmaktadır. Bu dörtlü ilmekleri ilk ikisini birlikte ters örer gibi kestim. Sonra kalan iki ilmeği ters örer gibi kestim. Örgü bitene kadar bu şekilde devam ettim. Değişik robalı bebek örgüleri burada yer almaktadır. Çiğdem örgü Modeli (3)Çiğdem örgü Modeli (2)

Sponsorlu Bağlantılar

Bunlarda İlginizi Çekebilir...

2 Responses

  1. Şennur diyor ki:

    Selam ben bu örneği beğendim ve örmek istiyorum. Siz elinizde ördüğünüz için kolay oluyor ben boyunda örüyorum örnek nasıl olacak yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

    • Şerife KöK diyor ki:

      Videoyu izleyerek anlamaya çalışın. Çok üzgünüm ama ben boyunda hiç örmedim ve bakınca nasıl örüldüğünü bile anlamakta zorlanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir